Chińszczyzna w pastylce

Przemiana materii i energii jest procesem trwałym i - w mniejszym lub większym stopniu zmiennym. O ile u dwudziestolatka przebiega ona szybko, eliminując z organizmu toksyczne produkty tej przemiany, to już u czterdziestolatka wszystkie procesy zwalniają tempo, a to z kolei sprawia, że nie wszystko, co niedobre, zdąży opuścić narządy wewnętrzne. Efekt jest taki, że aby zaprowadzić konieczny „porządek", trzeba zażywać leki, albo też stosować naturalne preparaty roślinne, pełniące funkcję wymiataczy toksyn.

Trzeba mieć świadomość, że sport oraz ciężka praca fizyczna wcale nie ułatwiają życia człowiekowi. Oczywiście, ćwiczenia fizyczne, a w szczególności regularne ćwiczenia siłowe, pozwalają przedłużać sprawność organów wewnętrznych na długie lata, ale - tym organom należy się również świadome wsparcie z naszej strony. Zaczyna się ono zawsze od kontroli, co w dobie funkcjonującej już niemal wszędzie aparatury USG, nie wymaga specjalnego zachodu. A przecież jest przynajmniej kilka punktów „zapalnych", które sportowcy powinni kontrolować, aby ustrzec się niebezpiecznych niespodzianek.

KONTUZJE

Tego akurat nie unikniemy. Stare przysłowie mówi, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, a sport jest akurat kopalnią „wiórów". Na kontuzje w zasadzie stosuje się niesterydowe leki przeciwzapalne lub wysokie i częste dawki witaminy B-12, ale nie ma gwarancji, że nie zdarzy się powtórka i trzeba brać leki od nowa. Niestety, leki przeciwzapalne mogą bardzo zaszkodzić naszemu żołądkowi, czasem nawet wątrobie, mogą zdarzyć się odczyny alergiczne, wymagające kolejnej kuracji i tak dalej.

Na dziś proponuję skorzystać z chińskich preparatów stymulujących leczenie, nie dających efektów ubocznych a odznaczających się niezłą skutecznością.

Tabletki przeciwreumatyczne FENG SHI HANTONG PIAN.

Proponuję, abyśmy nie przerażali się nazwą. Podstawowym składnikiem tego preparatu jest starty róg jelenia włochatego oraz 21 różnych ziół leczniczych. Badania kliniczne wykazały dużą skuteczność tego środka. FENG SHI leczy różnego rodzaju reumatyzmy, bóle nóg i lędźwi, trudności ruchowe spowodowane kontuzjami, zapalenia stawów i ścięgien, likwiduje wrażliwość kontuzjowanego stawu na zimno. Skuteczność tego środka została już sprawdzona na rynku polskim. W okresie jego używania może powstać uczucie suchości w gardle, ale nie jest to powód do przerwania kuracji. Jedynym przeciwwskazaniem jest nadciśnienie w granicach 180/100. O antytoksycznym działaniu preparatu można przekonać się stosunkowo szybko, badając opad krwi przed kuracją i po kuracji. Będzie wyraźne obniżenie.

Podstawowy okres kuracji trwa 1 miesiąc. W przypadkach zaawansowanych 2 lub 3 miesiące. Dawkowanie: 2-3 razy dziennie po 6-8 drażetek. Opakowanie jednostkowe zawiera 100 drażetek, na kurację trzeba przeznaczyć 6-8 opakowań.

Kuracja będzie o wiele skuteczniejsza, gdy zaopatrzymy się jednocześnie w płyn do masażu o nazwie LU GUANG AN MUO RU. Jest to specyficzny środek do zapobiegania i leczenia bólu stawów i powysiłkowych uszkodzeń, usuwający zmęczenie i przywracający energię. Likwiduje obolałość mięśni, urazy sportowe, obrzęki i bóle niewiadomego pochodzenia. Służy również do masażu sportowego, leczniczego i relaksującego.

Nie wolno go jednak stosować przy skaleczeniach skóry. Masuje się uszkodzone miejsce około 5-10 minut, a potem nakłada się gorący opatrunek na godzinę. Warto zaopatrzyć się przynajmniej w dwa opakowania.

Ten dubeltowy zestaw polecam nie tylko kulturystom starszym, ale również młodszym, bo im szybciej likwiduje się stan zapalny, tym większa jest szansa ograniczenia kolejnych kontuzji.

INNE DOLEGLIWOŚCI

Tabletki na wypłukanie kamieni żółciowych - LIDAN PAISHI PIAN. Jest to nowość, jeżeli chodzi o sposób na pozbycie się kamieni żółciowych. Aby jednak przyhamować optymizm, trzeba podać, że skuteczność wyleczeń, sprawdzona metodami statystycznymi, wynosi tylko 70 procent. Mimo wszystko lek jest godny polecenia, tym bardziej jeżeli się wie, że jak dotychczas jedyną pewną metodą pozbycia się kamieni żółciowych jest likwidacja pęcherzyka żółciowego (aczkolwiek znane są metody ludowe, o których napiszę przy okazji).

Leku tego nie muszą kupować młodzi sportowcy, ponieważ jest to w zasadzie przypadłość, która dotyczy osób o zwolnionej przemianie materii. Ale też nie wszystkich. Natomiast każdy, kto przedawkuje preparaty białkowe i w ogóle odżywia się w dużym stopniu białkiem, może być narażony na dodatkowy balast w pęcherzyku żółciowym. Dlatego zawsze przestrzegałem, aby nie przesadzać z odżywkami wysokobiałkowymi. Wszyscy, których dieta składa się z dużych ilości białka, powinni co roku badać jamę brzuszną na zawartość kamieni żółciowych (badania USG). W razie potrzeby należy wtedy skorzystać z preparatu, o którym informuję. Ponieważ przy opakowaniu może nie być ulotki o dawkowaniu, podaję: Lecząc kamicę, zażywamy 10 drażetek dwa razy dziennie, natomiast lecząc zapalenie dróg żółciowych - 4-6 tabletek dwa razy dziennie. Specyfik nie powoduje skutków o działaniu ubocznym, ale nie powinny go stosować kobiety w ciąży. Przy zażywaniu LIDAN PAISHI zaleca się zwiększanie spożycia tłuszczu, gdyż potęguje to skuteczność leku.

Producent zaleca ponadto, aby w przypadku, kiedy wypłukiwanie kamienia będzie bolesne - zmniejszyć dawkę bez przerywania kuracji.

Kuracja wymaga zużycia 5-6 opakowań. Tabletki przeciwko kamicy nerkowej -SHI LIN TONG.

Jest to podobno jeden z najlepszych preparatów naturalnych na świecie, stosowany przez ponad połowę populacji ludzkiej. Jest to preparat w stu procentach wykonany z zimowego jaśminu rosnącego jedynie w prowincji Canton, a nie żaden chemiczny twór.

Kamica nerkowa, stan zapalny nerek i pęcherza moczowego to przypadłości dość częste u przedstawicieli obu płci. Ich przyczyny mogą być różne, aczkolwiek za najważniejsze uważa się powszechnie wadliwą dietę i przeziębienia. Warto wiedzieć, że leczenie stanów zapalnych naszego „układu hydraulicznego” lekami klasycznymi, czyli przeciwbakteryjnymi ciągle jest zawodne, a nawroty zdarzają się w przeważającej liczbie przypadków. Zapalenia przewodów moczowych trudno się ustrzec i to w każdym wieku. Warto więc podjąć kurację taką, która ogranicza nawroty.

SHI LIN normalizuje nie tylko działanie przewodów moczowych, nerek i pęcherza, ale również pęcherzyka żółciowego, dając w efekcie istotny odsetek wyleczenia kamicy żółciowej.

Preparat działa jednocześnie odtruwająco, przeciwbakteryjnie oraz rozkurczowo. Jest to bardzo ważne dla sportowców, zdobywających masę mięśniową, bo wtedy przysłowiowy pełny luz dostaje się hormonom nadnerczy, które stymulują tenże wzrost masy. A ponieważ -nie oszukujmy się - niektórzy z nas stosują niedozwolone środki „przyrostowe", które obciążają hormony nadnerczy, wywołując stany zapalne, powinno się zadbać o to, by hormony nadnerczy miały sterylne pole działania. Stąd też producent proponuje dawkę profilaktyczną w ilości 3 tabletek dziennie jednorazowo.

Dawka normująca działanie narządów moczowych wynosi 5 tabletek trzy razy dziennie. Opakowanie jednostkowe zawiera 100 sztuk, a kuracja powinna liczyć sobie 6-10 opakowań (dawkowanie profilaktyczne jak wyżej). Cena 20 zł za opakowanie.

Producent podpowiada, aby nie przejmować się, jeżeli na przykład po miesiącu kuracji kamienie nie wychodzą. Należy wtedy cierpliwie kontynuować przyjmowanie tabletek przez następne dwa miesiące.

Sprawdzona w warunkach europejskich skuteczność trwałego wyleczenia kamicy nerkowej wynosi 90 procent, a jeżeli kamica jest jednorodna - prawie sto procent. Lek należy zawsze popijać dużą ilością ciepłej wody.

Tabletki leczące chorobę prostaty - QIANLIEKANG.

Praktyka życiowa pokazuje, że ta przypadłość dotyczy znacznej części mężczyzn, którzy ukończyli 40 lat. Choroba jest powszechna, a zarazem trudna do całkowitego wyleczenia. QIANLIEKANG otrzymał w latach 1987-1991 szereg nagród państwowych za skuteczność. Leczy nie tylko wszystkie fazy postępującej choroby prostaty, ale nawet nowotwór gruczołu krokowego. Ponadto wyrównuje zaburzenia hormonalne leżące u podstaw przyczyn choroby poprzez zwiększenie wydzieliny prostaty. Po kuracji na długi okres zahamowany jest rozwój procesu nowotworowego.

Kulturyści przesadzający w dawkowaniu sterydów anabolicznych, które - jak wynika z badań - mogą doprowadzić z czasem do przerostów prostaty, powinni zadbać o jak najwcześniejsze zastosowanie proponowanego środka. Dawka podstawowa wynosi 3-4 drażetki trzy razy dziennie, natomiast leczenie dużego zapalenia i nowotworu wymaga stosowania 6 drażetek trzy razy dziennie. Podstawowa kuracja powinna trwać miesiąc, w ciągu którego należy zużyć 6 opakowań.

Nazwa użytkownika