Grejpfrut to zdrowie

Dopiero niedawno dokonano odkrycia antybiotyków naturalnych w pestkach grejpfruta. Te naturalne środki unieszkodliwiają nie tylko bakterie, ale również wirusy, drożdże, grzyby i pasożyty. Bioflawonoidy zawarte w pestkach korzystnie oddziałują też na ukrwienie naczyń włosowatych, zwalczają wolne rodniki^ obniżają poziom cholesterolu a także wspomagają trawienie.

Naukowcy wykorzystali te wszystkie właściwości i zrobili ekstrakt z pestek grejpfruta. Nosi on nazwę Citrosept. Lek zawiera wiele bardzo wartościowych substancji, których nie ma ani w soku, ani też w miąższu. Gorzki smak
substancji sprawia, że nasiono nie daje się pasożytom, grzybom, bakteriom i wirusom.

Jest odporne na działanie tych wszystkich czynników.

Gdy spożywamy Citrosept, zabezpieczamy się również przeciwdziałaniem szkodliwych mikroorganizmów, które dostały się już do organizmu.

Goryczka flawonoidu uszkadza ścianki komórek agresora, a taka uszkodzona komórka staje się już łupem białych ciałek krwi. Tak wygląda mechanizm radzenia sobie organizmu własnymi siłami.

Lek wychwytuje również tak zwane wolne rodniki, które sprzyjają kształtowaniu się tkanki nowotworowej. Jest też jeszcze jedna istotna dla nas korzyść. Otóż im mniej wolnych rodników tym wolniej starzeje się nasz organizm, tym dłużej zachowuję się zdrowie i siłę. Warto sobie przy okazji uświadomić, że ciężka praca fizyczna sprzyja powstawaniu wolnych rodników, a nasz trening to przecież ciężka praca. Spożywanie substancji ograniczającej panoszenie się wolnych rodników (witaminy AEC, selen, cynk i Citrosept) jest zatem konieczne. Citrosept przyimuje się 2-3 razy dziennie. Jedna dawka powinna być przyjęta po treningu.

Kwas gaiakturnowy, występujący w leku obok flawonoidów, ma własności rozpuszczania złogów cholesterolowych.

Goryczka flawonoidowa jest ponadto znakomita na dolegliwości wątroby. Wzmaga procesy oczyszczania z substancji toksycznych oraz zwiększa produkcję żółci.

Te wszystkie względy przemawiają za tym, by sportowcy uwzględnili preparat w swojej diecie. Citrosept dostępny jest w aptekach i w sklepach ze zdrową żywnością. Niestety, preparat nie należy do tanich. Jedno opakowanie kosztuje 60 złotych. Pociecha w tym, że mając Citrosept, nie musimy już wydawać pieniędzy na witaminę C oraz na Rutinoscorbin.

Nazwa użytkownika