Sposób na kaca

Sportowcy nie piją, ale czasem może im się to zdarzyć. A ponieważ nieprzyzwyczajony organizm na taką „dietę” może zareagować dość wybuchowo, dobrze jest wiedzieć, jak się zabezpieczyć. Alkohol wchłania się znacznie wolniej, gdy przed jego wypiciem wypełnimy żołądek pokarmem. Przeciętny mężczyzna uwalnia się od 50 gramów wódki w ciągu dwóch godzin. Niech to zapamiętają sobie kierowcy!

Alkohol blokuje hormon antydiuretyczny (regulujący wydalanie moczu) i właśnie w tym tkwi tajemnica częstego wychodzenia do toalety po wypiciu kilku kufli piwa. Niezależnie od fatalnych skutków, ma alkohol również skutki pozytywne, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne.
Aby jednak rozszerzyć je zdrowotnie, musi to być dawka „kliniczna”, czyli jedna lampka wina. Wiadomo, że rodacy od jednej lampki dopiero zaczynają i z takich początków bierze się potem smutny koniec.

Aby uchronić się przed kacem, trzeba odpowiednio się przygotować. Kupujemy w aptece homeopatycznej lek Nux vomica 9 CH. Recepty na to nie trzeba. Koszt około 5 zł. Pierwszą dawkę (3 granulki pod język) zażywa się na jeden dzień przed balangą, następną przed snem już po imprezie, a później co 2 godziny po obudzeniu się. Sposób alternatywny to witamina B compositum. Dwie tabletki przed wyjściem na imprezę,
jedną podczas i ostatnią przed snem.

Nazwa użytkownika